Įvyko LGMS konferencija ir visuotinis narių susirinkimas

2022-04-15 įvyko LGMS konferencija pokyčiams geodezijos srityje aptarti ir visuotinis LGMS 2022 m. narių susirinkimas. Renginyje dalyvavo apie 60 kolegų.

LGMS konferencija

Deja, renginyje dėl ligos nedalyvavo Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Veličkaitė-Matusevičė, taip pat Aplinkos ministerija į renginį nedelegavo jokio savo atstovo. Sulaukėme trumpo sveikinimo nuotoliniu būdu, tačiau to, ko laukė konferencijos dalyviai – dalykiško geodezijos srities vizijos pristatymo, neišgirdome. Vis dėlto su šia ministerija LGMS tikisi glaudaus bendradarbiavimo ateityje.

Renginyje trumpai pasisakė ir Žemės ūkio ministerijos bei Nacionalinės žemės tarnybos atstovai, nors daryti pranešimų jie taip pat nepanoro.

Todėl LGMS pirmininkas T. Juozapavičius bei pirmininko pavaduotojas S. Jucevičius pristatė sritį kamuojančią problematiką, kuri, nors patiems geodezininkams ir matininkams yra gerai žinoma, buvo skirta išgirsti ministerijų atstovams.

Verta prisiminti Žemės ūkio ministerija neišgirdo LGMS rezoliucijos dėl TIIIS tobulinimo būtinybės, kurią LGMS išsiuntė dar pernai metų spalio 6 d. ir į kurią nesulaukė jokio – nei teigiamo, nei neigiamo atsakymo.

Ar būsime išgirsti šį kartą? Bandysime išlikti optimistais, nors pagrindo tam nedaug ir LGMS mano, kad bendradarbiavimo pobūdis su ministerijomis turėtų būti keičiamas iš esmės – vietoje susirašinėjimo pirmyn-atgal turi būti ieškoma būdų bendram produktyviam darbui.

LGMS visuotinis narių susirinkimas

Šiais metais baigėsi LGMS valdybos kadencija. Buvo apžvelgti per praėjusius 3 metus nuveikti valdybos darbai, patvirtinta sąjungos finansinės veiklos ataskaita, išrinkta nauja sąjungos valdyba, revizorius ir patvirtintas naujas metinis nario mokestis – €70. Pažymėtina, kad už šį sprendimą balsavo 3 kartus daugiau narių, nei už pasiūlymą didinti nario mokestį iki €50. Tai džiugina, nes rodo, kad nariai mato prasmę sąjungos veikloje. Naujoji sąjungos valdyba turėtų rinktis pirmajam posėdžiui vieno mėnesio bėgyje, kurio metu bus išrinktas sąjungos pirmininkas, jo pavaduotojas, svarstomas būsimų darbų planas.

LGMS sąjungos valdyba, išrinkta 2022 m.

Iš kairės į dešinę: Vidmantas Timinskas, Tomas Valūnas, Andrius Kavaliauskas, Albinas Tamošiūnas, Stanislovas Jucevičius, Inga Sarpalienė, Aurelijus Živatkauskas, Tomas Juozapavičius, Andrius Balsevičius.

4 komentarai apie “Įvyko LGMS konferencija ir visuotinis narių susirinkimas”

  1. Manau žemės reikalais turi užsiiminėti Žemės ūkio ministerija, nes Aplinkos ministerijos parengtas naujas SŽNS įstatymas neteisingas kai kuriais aspektais: reikalavimas sutikimo iš sklypo savininko, kad leistų nustatyti teritorijas, kuriose būtų taikomos SŽNS – negalima vadovautis pagal sklypo savininko norą taikyti ar netaikyti sklypui SŽNS; įstatymo 6 straipsnyje neįrašyta, kad matininkas atlikdamas kadastrinius žemės matavimus gali nustatinėti teritorijas, kuriose būtų taikomos SŽNS.

  2. Valdemaras

    Kiek matau tarybą net nesikeičia,tai net nereikia tikėtis kad kažkas keisis mūsų mylimoje profesijoje… reikia permainų bet kolkas nenusimato…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top