Balandžio 15 d. LGMS organizuojama konferencija

Kaip žinia, šį penktadienį planuojame pravesti konferenciją / diskusiją mūsų srities valdymui aptarti. Norėčiau su jumis pasidalinti keliomis mintimis.
Dauguma žinote, kad Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo pasiūlyta srities pertvarka. Pagrindiniu pertvarkos akcentu iškeltas turto valdymo klausimas. Kas gi valdys valstybės turtą – patikėtinis (NŽT) ar vietos savivaldos institucijos? Šis klausimas savo esme niekuo nėra susijęs su matavimų inžinerijos sritimis. Atsižvelgiant į tai LGMS neteikė pastabų teisės aktų projektams, nedalyvavo Seimo komitetuose vykusiuose aptarimuose. Sąjunga vienija matavimų srities atstovus, tai yra profesinė, o ne politinė organizacija.
Mums daug aktualesnis klausimas – kas gi laukia srities priežiūros ateityje? Apie problematiką kalbėti nesinorėtų, ji kiekvienam dirbančiam pažįstama iki skausmo. Faktas tame, kad srities kritiniai klausimai nėra sprendžiami.


2021 m rugsėjo 23 d. LGMS pateikė Žemės ūkio ministerijai rezoliuciją, kurios vienas iš siūlymų – „inicijuoti bendros darbo grupės, apimančios geodezijos, projektuotojų, INTEO, savivaldos, Žemės ūkio ministerijos ir TIIIS administratorių atstovų susitikimus.“- vis dar laukiame iniciatyvų įvardinta tema.
Viešą renginį organizuojame siekdami bendravimo tęstinumo. Negirdime atsakymų į mums aktualius klausimus, todėl juos keliame už sritį atsakingoms įstaigoms:
Žemės ūkio ministerijos paklausime, kaip jie numato taisyti žemės reformos metu atsiradusias klaidas, kodėl matininkai verčiami keisti valdų ribas pagal netiksliai parengtus projektus, prisiimant už tai atsakomybę?
Aplinkos ministerija ėmėsi sureguliuoti specialiųjų žemės naudojimo sąlygų sritį. Mes savo ruožtu žinome, kad patys objektai archyvuose nėra tikslūs, sklypų ribos nėra tikslios – paklausėme ar galima turint tokį pagrindą tiksliai suplanuoti objektų apsaugai skirtas teritorijas? Koks geodezininko ir matininko vaidmuo šiame procese?

Taip pat pakvietėme NŽT, kurie rodo norą bendrauti. Pakvietėme VĮ „Registrų centras” atstovus – tačiau pastarieji jau spėjo atsisakyti kvietimo.
Taip pat norėtųsi pakalbėti apie geodezininko vaidmenį statybos procese, takoskyrą tarp geodezininkų ir projektuotojų / architektų; geodezijos darbų priežiūrą ir kontrolę.
Vienas iš sąjungos įstatuose išsikeltų tikslų koordinuoti ir savikontroliuoti profesinę Lietuvos geodezininkų ir matininkų veiklą. Šiais tikslais nuomojam patalpas, kviečiam įvairių sričių dalyvius prisijungti nepriklausomai nuo to, ar jie yra sąjungos nariai.

Renginį planuojame dalinti į dvi dalis:

10:00 – 13:30 Konferencija, srities pertvarkos aptarimas.
14:30- 16:30 LGMS visuotinis susirinkimas.

Prieššventinis penktadienis. Numatomas prastas oras, tad siūlome praleisti laiką kolegų rate.

Kaip atvykti į renginį rasite šiame straipsnyje.

Dalyvius prašome registruotis iš anksto.

LGMS pirmininkas Tomas Juozapavičius

P.S. šįkart renginio įrašo nebus – jis vyks tik gyvai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top