Ar reikalingi Lietuvoje kvalifikuoti matavimų specialistai?

Geodezininkas statybų aikštelėje

Visi, dirbantys geodezijos srityje suprantame, kaip stipriai per paskutinius 15 metų joje viskas pasikeitė. Dabar daugelį matavimų – kadastrinius matavimus, topografines nuotraukas, išpildomas nuotraukas matuojame naudodami GPNS imtuvus, kurio komplektas kainuoja 10 kartų pigiau, nei pirmieji dvidažniai imtuvai, kuriais pradėjome matuoti naudodamiesi LitPOS. Matavimus atliekame patogiai ir greitai.

Tačiau tai – tik viena medalio pusė. Ar nepastebime, kad supaprastėjus matavimo procesui krito daugelio kolegų kvalifikacija, reikalinga atlikti ne tik sudėtingesniems, bet ir gana paprastiems matavimams naudojant tacheometrą? Rinkoje matome lazerinius skenerius, dronus, tačiau ar yra specialistų, suprantančių, kaip jais gauti patikimus duomenis? Ir dar svarbiau – ar verslas supranta galimą naujausių technologijų naudą, ar ieško būdų išvengti nuostolių statybvietėje, ar jam reikia kvalifikuotų geodezijos srities specialistų? Ar juos rengti reikia Lietuvai, o gal jau tik užsieniui?

LGMS tikrai įdomu sužinoti ne tik geodezijos srityje veikiančių įmonių, tačiau ir kitų su geodezija susijusių veiklų – pvz. statybos ir NT sektorių poreikius dabar ir numatomus ateityje. Tuo tikslu skelbiame apklausą, kuria raginamės dalintis su pažįstamais verslininkais.

Norint atsakyti į apklausą reikės būti prisijungus prie Google paskyros, el. pašto adresas neregistruojamas, atsakius galima matyti statistiką bei keisti savo paties atsakymus.

Dėkojame visiems dalyvavusiems.

5 „Ar reikalingi Lietuvoje kvalifikuoti matavimų specialistai?“ komentarai

 1. Be specialių mokslų ir patirties apie 10(dešimt) metų nėra šansų atlikti tinkamai geodezinių darbų. dronai ar kiti lengvinantys prietaisai – tai pardavimo triukai. visa kita remiasi į patirtį.

 2. Kokybė suprastėjo ne atsriradus naujiems prietaisams o pavertus geodeziją į verslą, kai darbdavys prisiima licenzijų neturinčių žmonių ir už juos visus deda parašus tam kad nereikėtų mokėti didesnių algų kvalifikuotiuems.

 3. 90% darbų tikrai nereikalauja kvalifikacijos (licencijos), o tik praktikos.

  • Tai, kad man atrodo visuose darbuose taip yra, kad praktika yra darbo pragrindas. O ka galvoji kvalifikacijos pazymejima turetum gauti uz zinias gautas is teorijos vadovelio, juk pagrinde zinias ir susirenki bedirbdamas praktini darba.

   Tai ka turetu visur dirbti be licenziju, kvalifikaciju ?

   P.s. Katiliau, man atrodo jus ne sioj srityje esate, nes matau, kad tavo nuomone nuolatos issiskiria is daugumos i priesinga puse. Visi mato raudona, tu matai geltona.

 4. Kęstutis

  Be kvalifikacijos ir patirties tikrai geros kokybės nepasieksi. Technologijos, mano supratimu ir įsitikinimu, tik padeda, o kartais net maišo kokybiškam darbui. Kaip kolegos ir rašo, yra tokių „matininkų“, kurie deda tik parašą.
  Šitą darbą dirbu jau 28 metus ir galiu pasakyt, kad teodolitais darbas buvo tikrai tikslesnis. Aišku, laiko klausimą atmetus. Baisiausia, kad dabar visiems reikia greitai.
  Kvalifikacijos pažymėjimas tai tik popierėlis, o dabar tik įrašas kažkur interneto platybėse. Ir, galvoju, kad tai tik būdas pasirinkt pinigų…
  Tai gi, chebryte, aš už praktiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Go back to top