Prisidengiant teritorijų planavimo įstatymu iš pagrindų keičiamos kadastro nuostatos

LGMS logotipas

Šiuo metu matininkystė – valstybės naikinama profesija.

Pagal teisinį reglamentavimą Žemės ūkio ministerija (toliau ŽŪM) vienašališkai kuruoja matininkų veiklos sritį. Ministerija formuoja srities politiką, jai pavaldi – Nacionalinė žemės tarnyba (toliau NŽT) vykdo matininkų kontrolę ir priežiūrą.

VĮ „Valstybės žemės fondas“ (pakeitęs pavadinimą VĮ „Valstybinis žemėtvarkos institutas“), kurio steigėjas yra ŽŪM, naudojasi išskirtinėmis sąlygomis ir monopolizuoja rinką. Kartu VĮ „Registrų centras“ ir kai kurių savivaldybių įmonės, kaip pvz. SĮ „Vilniaus planas“, taip pat teikia matininkų paslaugas, gaudami valstybės ar savivaldybių finansinę paramą.

Dabartinė teisinė bazė vietoje matininkų vysto GIS (geografinių informacinių sistemų) duomenų rinkėjus. ŽŪM ir NŽT rengiami teisės aktai sistematiškai atima iš kvalifikuotų specialistų sprendimo priėmimo atsakomybę, jas perleisdami savo institucijoms. Už milijonines sumas kuriamos distanciniu, grafiniu būdu paremtos duomenų bazės, kurių pagrindu priimami svarbūs sprendimai, įtakojantys žemės savininkų ir naudotojų kasdieninę veiklą.

Siekiant pakeisti esamą situaciją, LGMS pateikė pastabas ir pasiūlymus ŽŪM paruošto nekilnojamo turto kadastro nuostatų pakeitimo projektui.

Kreipiamės į profesijos atstovus ir skelbiame apklausą:

– Kaip manote, ar būtų tikslinga paruošti naujos redakcijos nekilnojamojo turto kadastro nuostatus?

Laukiame jūsų nuomonių ir pasiūlymų nekilnojamo turto kadastro nuostatų projektui bei LGMS siūlomoms naujovėms.

28 „Prisidengiant teritorijų planavimo įstatymu iš pagrindų keičiamos kadastro nuostatos“ komentarai

 1. Na jūs čia Pavarėte. Kas liečia VĮ VŽF. Dirbu toje įmonėje ir žinau jos virtuvę, kokia monopolizazija.. Jūs nemaišykite su RC. Visi darbai ateina per konkursus. ienintelė konsylidacija kuri yra amžinas įdiris, ir primesta žemės ūkio ministerijos. Išlaidos didžiulės, naudos nematyti.(finansų). Ko pasekoje kai kurie skyriai dirba nuostolingai.
  JOKIOS KITOS VALSTYBĖS PARAMOS NEGAUNAME. ABOLIUTUS BRŪDO PYLIMAS.

  • Matininkas

   Ponas Kęstai, geriau susilaikykite nuo savo tokių komentarų… – ABSOLIŪTUS BRŪDO PYLIMAS- Turbūt pats nežinote nieko(arba apsimetate kad nežinote) , o čia pasireiškiate su tokiais komentarais.

   Kai pradedama kelti visus nešvarumus į viešą erdvę tada prasideda pykčiai ir t.t.. Dirbkite sąžiningai.

   Pagrindinis Jų tikslas išnaikinti pavienius matininkus, ir jau daug darbo Jie padarė, ir daro toliau…

   • Jai įtvirtins monopoliją nukentės vartotojai, nes seimo pagalba bus užkeltos darbų kainos, nes nebeliks konkurencijos.

    • Matininkas

     Vaidai, kaip apačioje vienas Jų matininkas(ko gero NAUJASIS) rašė, kad 35hektarus pamatuoja už 800lt, pajamos oficialiai parodomos 800lt, matininkas į rankas gauna 200lt ir jam tai tikriausiai neblogas uždarbis, kitu nuomone tai 100% žmogaus išnaudojimas – niekinimas.
     Kaip Tomas jau rašė darbo savikaina yra maždaug dvigubai didesnė… Kažkas keisto ar ne?
     Apie „konkursus“, „aukcionus“ manau geriau išvis nediskutuoti. Dabar Jiems dega visur žalia šviesa.
     Kad vartotojai nukentės tai faktas, bet netik dėl to.
     Čia daug analizuoti nereikia, viskas tiesiog akivaizdu.

     • Tai kad aš dar dirbu mažiau nei 10 ar 20 metų nesuteikia jums teisės mane sumenkinti. Pagrinde mes matuojame aukcionus ir reforminius sklypus. Privatūs asmenys pas mus retai užsisako matavimus dėl nepalankių kainų. Mano paminėtas 35ha atvejis yra kraštutinis, tokių yra nedaug, bet daugumoje projektų pasitaiko. Uždarbis už tokius darbus yra mažas ir aš tai suprantu, bet ne visi darbai tokie. Taip pat kaip ir UAB ne visada privatūs sklypai būna perlai ir pasitaiko atvejų, kai yra neįvertinamos visos sąlygos ar atsiranda nenumatytų aplinkybių ir įpusėjus darbams norisi nagus nusigraužti vien dėl to kad apsiėmėte juos daryti.

 2. Tomas Juozapavičius

  ŽŪM rengia nutarimo Nr. 302 „Dėl žemės valstybinės apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto naują redakcija.
  http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=202562&p_org=13&p_fix=y
  Pagal šias taisykles VĮ „VŽF“ daug duomenų gauna neatlygintinai valstybės deleguotoms funkcijoms atlikti.
  Tokiu būdu VŽF kaip ir RC tampa duomenų valdytojais. Tokios įmonės negali lygiateisiškai dalyvauti rinkoje.

 3. manau visiškai teisinga informacija atspindi straipsnyje, aš kaip matininkas puikiai tai jaučiu. Kadastro nuostatų naujų nereikia, reikalingas tik papildymas ir pataisymas sklandesniam darbų vykdymui.

 4. Nelabai supratau kokį ten pakeitimą numetėte. Dirbam lygiai taip pat kaip ir jūs, jokių privilegijų iš RC negauname, duomenų nevaldome… Gaunam apmatuoti žmogui gražinamus 35ha žemės už 800Lt aktavimo ir trinam rankom… netirštink spalvų. Fondas į privatų sektorių nesiveržia… ;)

  • Tomas Juozapavičius

   Aš pasiskaičiavau kątik. Man 35ha sklypo darbų savikaina susidaro apie 1500Lt. Dar turiu pridėti pajamas t.y. gauti kažkokią algą. Tai arba jums tenka iš savo kišenės primokėti už tai kad dirbate, arba silpnai esatę susipažinę su privačiu sektoriumi bei nežinote, kokiomis sąlygomis tenka dirbti.

   • 800 Lt aktavimo tai maždaug 200Lt į „rankas“. Tai reiškia kad gaunu 200 Lt už tai kad apmatuoju tuos sklypus(konkrečiu atveju tris(26ha, 8ha ir 1ha) ir susegu jiems bylas. Ne rožėm klotas ir fonde gyvenimas. Galiu tik pasakyti kad darbo sąlygos geros, o pats darbas tai tas pats… ;) tų kainų mes nenustatinėjame, yra pasirašytos senos sutartys tai pagal jas ir dirbame. Spjaudomės ir dirbame. Pats dirbau UAB ir žinau kad ir ten ir ten yra ir pliusų ir minusų…

    • Parašykit, kokios algos ir kiek valandų dirbate per dieną Panašu ,kad už 200Lt algą tenka ne vieną dieną arti. Ar to siekiate save žemindami? Bent įsivaizduojate, kad normalus darbininkas uždirba bent 4000Lt per mėnesį? Su matininkais suprantu yra ta sritis, kur Lietuvos vidurkį tempia po žeme.

 5. Apie kokius duomenis šnekam vyrai. VŽF gauna.. idomų ką… georeferemcinius pagrindus, našumo žemėlapius, žemės reformos žemėtvarkų kopijas, visa tai kas talipnama geoportale, ir teikiama nemokamai Jums. Jums galvoe perkaito.Nemaišykite su RC duomenimis kurie visiems vienodai mokami. Taip VŽF TAMPA TŲ DUOMENŲ VALDYTOJU IRRRRR, Ką jų dar perkate iš vžf ar užsisakote????Šnekate kaip vaikai abstrakčiai. Faktai kur.

  • Tomas Juozapavičius

   Pagal mano jau minėtą TA: http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=202562&p_org=13&p_fix=y Taisyklių 28 p. Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapyje kaupiamą grafinę ir atributinę informaciją apie Nekilnojamojo turto kadastre įregistruotų žemės sklypų ribas NŽT pagal duomenų teikimo sutartis teikia VĮ Registrų centras. NŽT minėtus duomenis per 5 darbo dienas pateikia VĮ Valstybės žemės fondui. Taigi nuo teisės akto įsigaliojimo datos VŽF turės konkurencinį pranašumą prieš privatininkus. Aš jį vertinu nesąžiningai.

    

   • matuotojas

    dabar pasakykit, kolega, ar nenaudojate „laužtų“ RC ribų? manau čia vieša paslaptis kad beveik visi jas naudoja. Kaip visi jas naudojo taip naudos ir toliau. beja, 5 darbo dienos tokios informacijos pateikimui yra daug ir kartais tų penkių dienų net nėra… ;)

 6. Gal kas domitės apleistų žemių medžiaga:) ir pagal ją vertinsite ar verta atuoti sklypą. :D

 7. Galiu pažiūrėtii ir pateikti sąskaitą kiek kainuoja RC PASLAUGOS

 8. Be to jūs naudojatės žemės reformos žemėtvakrkos projektais kurių daugumą parengė VŽI. Kiek sykių mokėjote už tai:)

 9. Reiktų papildyti sąlygas kad žemėtvarkinius projektus rengti galėtų asmenys turintys universitetinį išsilavinimą. Nes tokių grybų priburia.Baigia profesines mokyuklas vargais negalais tada jau kolegiją. Ir jau supratimą turi, ko nepasakysi apie kultūrą ar išsilavinimą, sugebėjimą aiškia dėstyti mintis.

  • Tomas Juozapavičius

   1. Jei teisingai supratote dėstomas mintis, pasidomėkite prašau RC sąskaitom dabar ir po 2014 m., kai įsigalios mano skelbtas nutarimas. Mielu noru juos palyginsim, Beje siūlau atsiųsti mums, mes paskelbsime viešai. P.S. kažkas ten rašė dėl nulaužtų RC duomenų – nepatikėsit, nenaudoju,

   2. Dėl reformos projektų. Kiek žinau projektai buvo rengti ne iš idėjos, o už pinigus, taigi atlygį jūs jau gavote. O įvertinus jų kokybę, kai kuriais atvejais rimtai tektų pakalbėti apie dalies pinigų grąžinimą, bet čia kita tema.

   3. Dėl žemėtvarkos projektų rengėjų. Mano asmenine nuomone ne diplomas sąlygoje projektinių sprendinių teisingumą. Pastaruosius 10-12 metų tik tuo ir užsiimu, kad taisau projektus, parengtus kaip kolega mini "kultūringų ir išsilavinusių" universitetų absolventų. Bet nesuprantu, kodėl šios pastabos rašomos komentuojant kadastro nuostatų pokyčius.

   Reziumuojant. Nesupraskite klaidingai – niekas nebando pažeminti VŽF darbuotojų. Bet atsiprašau – gal jau užteks privatininkus naikinti?!

 10. Sveiki visi,

  Būtų daug naudingiau visiems išgirsti konkrečius pageidavimus ir pasiūlymus kaip tobulinti NT kadastro nuostatus po kol dar galime įtakoti ruošiamą projektą. Dėkojame iš anksto.

 11. Na kolega iš VŽF gal siaurai apšvietė poną Juozapavičių, kuris gerbiamas profas, savo sryties žinovas.
  Tik kodėl neprašo, kad registras veltui pateiktų duomenis, juk už jų suvedimą, yra sumokama. Visur visokių yra blynų kepėjų. Kiek privatininkų padirbę du metus dingsta i užsienį. O pagal dabartinę tvarką niekas nekaltas. Ar ne privatininkai inicijavo matininkų pažymėjimus, ir tik asmeninę atsakomybę? Dabar spjauna uabo direktorius į nugarą išeinančiam, buvusiam klijentui, ką tik paaiškinęs kad klaidos taisymas kainuos 800, nes Jonukas nebedirba. O pelnas kišenėje.
  O dabar siūlau pasigilinti pasiskaityti kam tie duomenys bus naudojami. Viena iš sryčių konulidacijos projektų rengimui, o projektus vykdys tik Jūs privatininkai. Kiekvienas asmuo dirbantis su konkrečiu konculidacijos projektu yra kontroliuojamas NMA. Turi asmeninį prisijungimą prie RC IR tikrai jei projektas Trakų seniūnijoje, vargiai galės naudotis kolegos vikdydami geodezinius visam rajone. Jūsų klyksmai primena varnų šūkavimą tam tikroje vietoje. VŽF yra pvm mokėtojas, dauguma privatininkų išsidalino uabus ir sėdi indvidualiose. Kur lygybė???
  Ponas Juozapavičiau ar norėtum rengti projektą ir turėti minusą??? kiti projektai niekada nebus įvykdyti, ir europos sąjunga už TOKIUS NEMOKA.
  Kažkodėl tylite kodėl i diskus iki šiol rašėte info kurios RC niekada nenaudojo? iš CD iki šiol geriausiu atveju naudojamas dwg. Rengiate planus pagal kadastro duomenų specifikaciją jau keli mėnesiai , o RC dar neturi sistemos, kaip tai apdoroti, tiksliau nenaudoja. Karavanas eina šunys loja. Skanesnė kolegų mėsa.:) Atsiprašau jei įžeidžiau kieno nors interesus, požiūrį, nuomonę.

  • Tomas Juozapavičius

   Aš įsivaizduoju kolega kas būtų, jei aš straipsnį būčiau parašęs ta retorika, kuria jūs komentuojate. Bet… kaip sakoma, kiekvienas reiškiasi kaip moka.
   Pagrindinis principas, minimas straipsnyje – valstybinės įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu. Net žinokit nematau vietos diskusijai – čia tiesiog taškas turi būti padėtas.
   Kas dėl atsakomybės už dokumentų rengimą – pilnai sutinku su išsakytomis mintimis ir pats tikrai pasisakyčiau už veiklos licencijavimą.
   Dėl UAB direktoriaus – žinokit jis ne „spjauna“ klientui, sakydamas kad reikės primokėti už klaidų taisymą, o jis tiesiog neturi išeities. Nėra jokios paramos jo darbui, nėra lojalių įkainių. Kol bus taisomi dokumentai – sodra, vmi nesnaudžia… tuo tarpu VŽF turi finansinę valstybės paramą, turi tiesioginius valstybės užsakymus – bepigu tada ir dirbti ramiai. Nesakau, kad taip yra blogai – bet tegul tada apleistom žemėm ir kitų DB kūrimu ir užsiima bei nelenda į mūsų daržą.
   Dėl projektų rengimo su minusu – jei tektų bent metus išlaikyti savo verslą, nustebtumėte kiek yra nuostolingų darbų.
   Dėl RC veiksmų ir pan… Gerbiami kolegos – nei vienas VŽF darbuotojas neįstojo į mūsų sąjungą ir nekėlė jam skaudžių klausimų. Dar daugiau – komentuodami net neskaitė mūsų pastabų kadastro nuostatom, nematau techninės diskusijos – prašau įsigilinkite į turinį. Nepykit – bet ambicijas pasilikite sau. Jeigu yra gebančių pateikti technines pastabas – padėkosiu už racionalę kritiką. Likusiems http://geoturgus.lt/

 12. Jūs dirbate užsidaręs kabinete ir nieko nematote.UABAi netaiso kolegų matavimų. Kodė NŽT SKYRIAI PRIVERSTI RAŠYTI išvadas Gisui.(taip turi būti geodeziniai atlikti gerai, UAB Amatininkas t.t pamatavo blogai. Yra viena sena geodezinė įmonė stovi darbai nekoreguojami.O naujų dar daugiau.
  O ponas dėl valstybės užsakymų ir paramos, parodote savo žalumą. Viskas yra per konkursus, prašom mielai galite dalyvauti, bet jei neleidžia išsilavinimas ar nekyla noras niekas nepakvies. . Skaitykite normalisu puslapius, o ne socialinius.
  Skambtelkite į tokią įmonę kaij Dujotekana, paklauskite kiek kadastro vietovių jie valdo, ir turi pastovaus darbo. Ka nori dirba ir užsidirba, dar nuleiskite kainas, ir prabalsuojm kad geodezinius galėtų daryti asmenys su viduriniu išsilavinimu. Savo laiku gaunant licenciją uabas turėjo turėti instrumentą, o dabar jo nebereikia, kaip matuoja su kuo matuoja? Kodėl jūs tokių klausimų nekeliate? Nei nuo mos nei panaudos nieko. Kažin kur VMI ŽIŪRI. KOKIO DIDUSMO SĄSKAITOS RAŠOMOS UŽ DARBUS?
  Sėkmės.Jūs patys kasate sau duobe, su tokia kainų politika. Pjaunate privatininkai viens kitam gerkles, ir laukiate kol neišsilaikys. Bet nepamirškim garbingo pabėgimo su indvidualia veikla iš PVM. Gero savaitgalio.

  • Tomas Juozapavičius

   Kaip ten bebūtų – ačiū už nuomone. Ir jums taip pat gero savaitgalio.

 13. Laisvę renkasi mažuma, o daugumai pakanka doro šeimininko. Salustijus, Istorijos. Įdomu, o ko nori matininkai (matininkų rūmų, ar „dorų“ NŽT priežiūos specialistų )?

 14. Diskusija į niekur , kokia čia konkurencija gali būti , kiek moka valstybinės įmonės už patalpų nuoma, iš kokių pinigų įsigijo matavimo , programinę įrangą, matomai visi susimėtė iš ES lėšų .Nežinau teisybės olimpo, bet įsitikinęs niekada valstybinis sektorius nedirbs našiau nei privatus.

 15. Kaip gali atlikti kadastrinius matavimus už 200-300 lt, už sklypą.
  Jūs pamąstykit, kiekviena normali įmonė vis tiek turi kauptis kažką. Instrumentui, patalpoms, mašinai. Kiek liks nuo tokios sumos. Nors ir 400 ir tai , kiek lieka ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Go back to top