LGMS logotipas

Dėl nekilnojamojo turto kadastro nuostatų

Kaip manote, ar būtų tikslinga paruošti naujos redakcijos nekilnojamojo turto kadastro nuostatus?

 • Neturiu nuomonės (10%, 7 Balsų)
 • Nepritariu. (26%, 19 Balsų)
 • Taip, pritariu. (64%, 47 Balsų)

Iš viso balsavo: 73

Loading ... Loading ...

3 komentarai apie “Dėl nekilnojamojo turto kadastro nuostatų”

 1. kadastrinėse sklypų bylose turėtų būti pateikti išsamesni duomenys apie sklypą, pvz. : kokia sklypo dalis patenka į gamtinį karkasą, kurioje jokia statyba negalima. Tai labai susiję su naująja žemės mokesčio apskaičiavimo tvarka. Gamtinio karkaso dalis turėtų būti atleista nuo žemės mokesčio, o apmokestinta tik ta dalis, kurioje statyba leistina. Dabar yra, kad leidžiama statyba tik 30 procentų sklypo ploto, o žemės mokestį mokėti reikia už visą sklypą, t.y. už 100 procentų. ( nors likusiame 70 procentų negalima nieko daryti ).

 2. VĮ Registrų centras ir panašios viešos įstaigos negali sudaryti tiesioginės konkurencijos matininkams, nes tai prieštarauja konkurencijos įstatymui-nuo veiklos srities iki gaunamų ir naudojamų duomenų.

 3. Sigitas Šilingas

  Kadastrinių matavimų byloje, mano manymu, pats svarbiausias dokumentas yra KOORDINAČIŲ ŽINIARAŠTIS.
  Manau, kad jis turėtų būti pildomas taip kaip reikalaujama, – turėtų būti surašomos tiktai sklypo ribos posūkio taškų koordinatės ir nieko daugiau. Šiuo metu yra susiformavusi nuostata, – kad bet kuris ribos taškas, nors ir esantis ribos linijos tiesiojoje, gali būti įtraukiamas į KOORDINAČIŲ ŽINIARAŠTĮ.
  Vakar parsisiunčiau iš kadastro žemėlapio suformuotas kelio ribas. Nors kelio atkarpa tiesi radau tris ribos posūkio taškus, net brėždamas nuovažą 3m atkarpoje matininkas sugebėjo „isobačinti“ ribos posūkio tašką.
  Aš čia net nekalbu apie mazginius ribų taškus, kur susikerta kelių sklypų ribos.
  Manau, kad „kadastro nuostatose“ turėtų būti įvardinta kas tai yra ribos posūkio taškas.
  Reikalingas aiškumas, ar taškas nukrypęs nuo linijos, atstumu, neviršijančiu leistinos matavimų paklaidos, gali būti įtraukiamas į koordinačių žiniaraštį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to Top