Įvyko visuotinis susirinkimas (konferencija) LGMS 2019

2019 m. vasario 8 d. įvyko visuotinis LGMS narių susirinkimas ir konferencija.

Žilvinas Stankevičius iš VĮ „GIS-Centras” pranešė, kad 2019 m. gegužės mėn. bus parengtas naujas GKTR projektas (!), o svarbiausiu renginio pranešimu tapo Architektų rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės pranešimas apie tai, kaip buvo įkurti Architektų rūmai. Pagrindinės pranešimo mintys:

 • Architektų rūmai be privalomos narystės veikė ištisus 10 metų;
 • Tuo laikotarpiu juose buvo 2,5 etato, rūmų veikla merdėjo. Šiuo metu rūmuose yra 10 etatų, bendradarbiaujama su visa eile teisininkų ir t.t.;
 • Priėmus valingą sprendimą siekti savivaldos intensyvus darbas užtruko kelis metus;
 • Šiuo metu narystė rūmuose yra privaloma;
 • Nario mokesčio surinkimas siekia 98,5%;
 • Didžioji Architektų rūmų narių dalis jų veiklą vertina teigiamai. Netgi taip teigiamai, kad nariai savanoriškai susimoka dalyvio mokestį už renginį, kuriame patys negali dalyvauti;
 • Architektų rūmams priklauso apie 1400 atestuotų architektų;
 • Šiuo metu savivaldos siekia inžinieriai, esantys Aplinkos ministerijos pavaldume;
 • Architektų rūmų atstovė minėjo, kad vidiniuose Architektų rūmų pokalbiuose buvo išreikšta nuomonė, jog yra teigiama, kad ir kitose susijusiose srityse steigtųsi realiai veikianti savivalda;
 • Kuriant rūmus reikia vadovautis aukščiausiais profesiniais reikalavimais ir etinėmis nuostatomis bei būti pasirengus tam, kad juos įkūrus vyks natūralus rūmų vadovybės rinkimų ir kaitos procesas demokratiniu būdu. Būti pasiruošus etikos komisijos veiklai.
 • Yra ir nepatenkintų rūmų narių, su kuriais tenka susitikti teismuose, yra puolimo kampanijų žiniasklaidoje, tačiau rūmų narių apklausos rodo, jog dauguma jų rūmų veiklą vertina teigiamai.

Išklausę šį pranešimą, o taip pat įvertinę vėliau renginyje paskelbtą GKTR projekto naujieną bei savo šešerių metų bendravimo su valstybinėmis institucijomis patirtį, painią ir neparengtą TOPD ir SEDR tvarkų įvedimą, apžvelgusi NŽT matininkų ir geodezijos komisijos vertinimo darbą, NŽT nenorą įsileisti profesinių sąjungų atstovus į šios vertinimo komisijos posėdžius, teismų, kuriuose atsiduriame vis dažniau, praktiką, LGMS suprato, kad vienintelis kelias pasiekti padėties pagerėjimą mūsų srityje – tai siekti savivaldos sutartinėmis visų esamų profesinių sąjungų, akademinės visuomenės, geodezinių įmonių ir pavienių kolegų jėgomis.

Šiuo pareiškiame, kad LGMS savo svarbiausiu strateginiu veiklos tikslu skelbia matininkų ir geodezininkų savivaldos įkūrimą.

Visus kitus darbus iki tikros savivaldos įkūrimo laikome tarpiniais ir eikvosime jiems tik minimalius savo resursus.

Apie artimiausius žingsnius profesinę bendruomenę informuosime po pirmojo naujos LGMS valdybos susirinkimo, o tuos, kurie iš karto pritaria idėjai ir pasiryžta dalyvauti savivaldos kūrime, kviečiame stoti į LGMS sąjungą.

2 komentarai apie “Įvyko visuotinis susirinkimas (konferencija) LGMS 2019”

 1. DEJA, DEJA…
  TAČIAU SU REGISTRŲ CENTRO KELERIPU PASIPINIGAVIMO PROCEDŪRA TAIP IR LIKOME PAMINTI PO LOBISTŲ PADAIS

 2. Kęstutis

  Liaudies išmintis sako „Teliuku nebliovęs jaučiu nebūsi”…
  Pagaliau subrendom ir mes savivaldai… Tad nelaukime, kol kažkas viskuo už mus pasirūpins (rūpinosi ir rūpinasi, ir priverčia mus tarnauti savo interesams) Nebūkime pasyvūs stebėtojai. Prisiimkime atsakomybę už savo gyvenimą ir pradėkime kurti savo likimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top