ŽŪM išaiškinimas dėl topografinių planų derinimo (papildyta)

Straipsnio papildymas 2018.01.09

LGMS gavo žodinę pretenziją  iš UAB "Šakių vandenys" atstovo A. Jakščio (raštu teikti pretenziją atsisakė), jog tendencingai nušvietėme žemiau aprašytą situaciją, todėl dar kartą susisiekėme su UAB "Geovizija" ir pasiaiškinome situaciją papildomai. UAB "Geovizijos" geodezininkas J. Petraitis paaiškino, kad pirmojo derinimo metu "Šakių vandenys" pateiktas pastabas buvo sunku įskaityti ir suprasti, linijos buvo išbraižytos ranka ir netiksliai, todėl jas perbraižyti bet kaip ir atsakyti už pateiktą medžiagą jie nesiryžo, o kreipėsi į ŽŪM, pateikdami topografinius planus su "Šakių vandenų" pastabomis ir prašydami paaiškinti, ar pagal tokiu būdu pateiktas pastabas jie turėtų į planus įnešti naują informaciją. ŽŪM atsakė neigiamai tiek žodžiu, tiek raštu. Pridedame iš ŽŪM gautą skenuotą pateiktų dokumentų kopiją, kurioje patys galite įvertinti teiktų pastabų kokybę. Pažymėtina, kad po ŽŪM atsakymo "Šakių vandenys" suderino topografinius planus, juose reikiamą informaciją pažymėdami aiškiai ir suprantamai (pridedame), todėl UAB "Geovizija" nesudarė jokių sunkumų ja papildyti skaitmeninius planus.

2017.11.24 ŽŪM 1JA-544 visi skenuoti dokumentai
2017.12.14_Geovizija_Planas
2017.12.14_Geovizija_Planas1
2017.12.14_Geovizija_Planas2

 

Pirminis LGMS straipsnis

Visi esame susidūrę su situacija, kai inžinerinius tinklus eksploatuojančios organizacijos reikalauja topografiniame plane atvaizduoti komunikacijas, apie kurias neturi informacijos nei savivaldybė, nei juos eksploatuojanti organizacija. Kolegos iš UAB "Geovizija" nepasidavė spaudimui ir pasiekė, kad po ŽŪM išaiškinimo UAB "Šakių vandenys" suderintų topografinį planą pateikdami jam pastabas ir išvengė papildomų, ne dėl jų kaltės atsiradusių darbo sąnaudų.

Tokia situacija, kai komunikacijų – vandentiekio, nuotekų, elektros kabelių, ryšių – kontrolinės nuotraukos nėra sudaromos yra gana paplitusi, o ją lemia tai, kad tokiu būdu inžinerinius tinklus eksploatuojančios organizacijos susimažina komunikacijų įvedimo vartotojams kaštus arba, perkeldama kontrolinės nuotraukos sudarymo kaštus užsakovui/vartotojui pastarojo neinformuoja apie šią prievolę, netiesiogiai skatindama jį pradėti naudotis komunikacijų eksploatavimo paslaugomis kuo greičiau ir kuo pigiau. Kad komunikacijos nutiestos ir pradėtos naudoti inžinerinius tinklus eksploatuojančiai organizacijai yra visiškai akivaizdu tiek iš išrašomų sąskaitų, tiek iš to, kad topografams bandoma primesti prievolė šiuos tinklus parodyti atnaujinamuose topografiniuose planuose, todėl čia jos pačios turėtų imtis iniciatyvos tvarkyti susidariusią situaciją – tiek reikalauti, kad būtų sudaromos kontrolinės nuotraukos, tiek patiems palaikyti skaitmeninę duomenų bazę – šiais laikais DWG ar GIS palaikančios PĮ yra tikrai nemažai ir tokios skaitmeninės bazės palaikymo kaštai nedidelius tinklus eksploatuojančioms įmonėms neturėtų būti problema.

Manome, kad šis ŽŪM išaiškinimas labai tinkamas naudoti tokiose situacijose ir pagaliau galime pradėti reikalauti, kad trūkstamos komunikacijos būtų atvaizduojamos ne pagal "parodymus vietoje su virgulėmis", o naudojant tikrą kontrolinių nuotraukų medžiagą, todėl su UAB "Geovizija" leidimu čia teikiame susipažinimui susirašinėjimo dokumentus.

2017-10-16_geovizija_prasymas_derinti.pdf

2017-10-23_sakiu_vandenys_atsisakymas_derinti.pdf

2017-11-07_geovizija_nzt.pdf

2017-12-11_zum_isaiskinimas_3ja-332-8-14-e.pdf

13 „ŽŪM išaiškinimas dėl topografinių planų derinimo (papildyta)“ komentarų

 1. Arvydas Žižiūnas

  Labai geras ŽŪM išaiškinimas, Tik kontrolinė nuotrauka ir tyrinėjimai gali būti priimtini toponuotraukai papildyti. Reikalavimas ištyrinėti iš naujo esamus tinklus tai geodezininko prievartavimas ir reketas.

 2. Pagarba Geovizijai, raginu kolegas imtis tokiu pat veiksmu ir su Telia.

 3. Kaip gerai, dabar Telia negalės reikalauti užsakinėti jų kabelių parodymo paslaugą. Šaunuoliai Geovizija!

 4. Puiki proga tinklų savininkams paimt ir vieną kartą susitvarkyt savo požeminį turtą.

 5. Raimundas

  Pagarba Geovizijai. Gal vieną kartą prieisime prie tvarkos.

 6. Nieko konkretaus nzt nieko per daug neypareigoja ir telia bus nusispjaut nes konkrečiai nzt nepasako kad jie privalo derinti topo be jų tinklo…

  • Julius Petraitis

   Manau su Telia šiek tiek kita situacija, nes jie labai įdomiai aiškina situaciją. Telia teigia, kad reikia atieškoti tinklus, nes ten yra jų kabelis, bet kabelis yra įvertas į ne jų apsauginį dėklą todėl jie negali žinoti kur yra paklotas tas dėklas. Telia kaip ir statybos, klojimo darbų nevykdo, jie aiškina, kad jie vykto tiktai prijungimo darbus.

 7. Įdomu, kuo viskas baigėsi?

 8. Ačiū, Geovizijai. Tikri kovotojai, tikiuosi užkrės ir kitus. Tačiau teisybė įvykdyta toli gražu ne iki galo. Remiantsi NZT atsakymu, Šakių Vandenys turėjo užsakyti kontrolinę geodezinę nuotrauką ir pateikti Geovizijai, o padarė pigiau, vietoj skersai užbrėžtų linijų pasinaudojo linijuote ir EUREKA!! Mintis ta, kad vistiek privertė Geoviziją nesilaikyti įstatymų ir įnešinėti į miesto GIS’ą netikslius (suklastotus) duomenis.

  Nesu LMGS narys, tačiau manau norėčiau tapti. Todėl keliu klausimą LMGS’ui. Ar Jūsų asociacijos narių keliami klausimai išaiškinimai yra prieinami visiem LMGS nariams? Ar jie yra archyvuojami? Ar galima panašius klausimus teikti NZT bei kitoms institucijoms LMGS asociacijos vardu? Ar kilusius privačioms įmonėms klausimus padedate spręsti kolektyviai, pakonsultuojate?

  Ačiū už atsakymus.
  Gražios dienos.

  • Apie pirmąją dalį – mano kategoriška nuomonė yra tokia, kad vieną kartą už visus tinklus atsakomybė turi būti perkelta jas eksploatuojančioms organizacijoms – tai yra konkrečiai jų ūkis, iš kurių eksploatavimo jie gauna pajamas ir tokios netvarkos, kokia buvo prie sovietų, ir kurią perėmė laisva Lietuva, kad viskas nuleidžiama ant geodezininkų pečių, neturėtų būti.

   Kas yra bet kokia asociacija, į kurią susiburiama savanoriškai? Paprastai tai yra ne pelno siekianti ir nedidelį finansavimą turinti bendraminčių grupė, kurioje visi veikia bendrai. Taip, mūsų asociacijos vardu teikiami paklausimai ir išaiškinimai prieinami visiems LGMS nariams, yra raštų registras, yra uždaras LGMS forumas ir LGMS Skype grupė, kurioje bendravimas vyksta realiu laiku – klausiame vieni kitų, ko tik nežinome. Vienas iš privalumų yra tas, kad bendrauti su valstybinėmis institucijomis galima ne savo vardu, o asociacijos, taip išvengiant asmeniškumų su valstybinėmis institucijomis.
   LGMS yra apgynusi du savo narius NŽT komisijoje matininkų veiklos svarstymuose.

   Viena, ko nereikėtų tikėtis – tai, kad už €30 per metus kažkas kitas išspręs už tave tavo problemas – čia jau verčiau nusiteikti bendram darbui, tačiau bendravimas profesionalų kompanijoje praturtina įvairiapusėmis žiniomis.

 9. Solidarumas yra JĖGA,

  todėl reikia susivienyti ir prieš Valstybės vardą didkredituojantį Registrų centrą, kai, kaip lobstančius kitų sąskaita, juos demaskavo Prezidentė.

  O problema-kainos už paslaugas GeoMatininke…kiek teko kalbėtis su kitais matininkais tos jų sąskaitos užmaskuotos ir galimai pasikartojančios, todėl, kaip patiems šiuo metu reikia visus dokumentus GeoMatininke suformuoti, neadekvačiai didelės, o paprašius ataskaitos, tai už „ataskaitą“, iš kurios ne ką eina suprasti ir vėl gi prašo pinigų.

 10. labai gerai tas sakiu derintojas nesilaiko nieko turi tinklus uznesti i topo pagal petro ar sauliaus parodymus piestuku ant plano, nors realiai ne vienas nezino tiksliai kaip yra, o jakstys nederina.

 11. šioje situacijoje visi pasiegė blogai, o ypač geodezininkai, kurie „įamžino“ tinklą menamoje vietoje LKS koordinačių sistemoje…dabar visi ta fantazija toliau dalinsis. Blogai, kad nesukurta sutartinių ženklų, kurie charakterizuotų inžinerinius statinius, jei nežinoma jų vieta, kaip netiksliai pavaizduotus. Nes tokių „perliukų“-nežiniukų prigaminta labai labai daug…deja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Go back to top