LGMS kreipėsi į Vyriausybę dėl nekilnojamojo daikto kadastro duomenų teikimo teisinio reglamentavimo tobulinimo (papildyta ŽŪM raštu)

2017-02-14 Lietuvos geodezininkų ir matininkų sąjunga kreipėsi į Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį ir jį delegavusios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderį, Lietuvos Respublikos Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį dėl VĮ Registrų centras veiklos.

Tokį žingsnį sąjunga žengė todėl, kad už nekilnojamojo daikto kadastro duomenų teikimą ir jų registravimą Nekilnojamojo turto registre atsakingos institucijos po LGMS kreipimųsi nesiėmė priemonių Valstybės įmonės Registrų centras savivaldžiavimui suvaldyti ir bendradarbiavimui su kadastrinių matavimų paslaugas vartotojams teikiančiais matininkais normalizuoti, neatliko jokių veiksmų tobulinant teisini reglamentavimą, ko pasekoje nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos derinimas, duomenų teikimas ir jų registravimas Nekilnojamojo turto registre nuo 2017 m. sausio 1 d. perėjus prie elektroninės nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos formos tapo techniškai nebeįmanomas, o dėl vienašališkai Valstybės įmonės Registrų centras nustatomų paslaugų teikimo įkainių ir itin brangus.

Žemiau susipažinimui teikiame rašto originalą.

R-056 Del NT bylu teisinio reglamentavimo tobulinimo

2017-02-01 Žemės ūkio ministerijos atsakymas, kuris sąlygojo mūsų veiksmus

I-067_ŽŪM_LGMS_170201_Dėl_63-1_punkto_nagrinėjimo

7 komentarai apie “LGMS kreipėsi į Vyriausybę dėl nekilnojamojo daikto kadastro duomenų teikimo teisinio reglamentavimo tobulinimo (papildyta ŽŪM raštu)”

 1. Kęstutis

  Prigimtis mus skatina veikti, o ne paklūsti kitų diktatui, skatina kovoti su blogybėmis ir neteisybe, skatina tarnauti kitiems.
  Džiaugiuosi, kad plačiai mąstote, kad žinote problemas ir siūlote jų sprendimo būdus. Džiaugiuosi, kad Jūsų žodžiai tampa kūnu.

 2. Mindaugas

  Viskas puiku. Tik nesugalvokit nauju ikainiu ir dar kokiu nors mistiniu pridavimo budu.
  Nes po supaprastinimo daznai nieko neaisku buna.

  1. Tomas Juozapavičius

   Įkainius sugalvojam ne mes, o duomenis kaupiančios įstaigos. Jei valstybei nereikia geros sistemos, tegu atsakomybė gula ant tokius sprendimus priėmusių asmenų. Mes investavom laiką ir jėgas pasiūlydami išeitį iš nuolat nepatenkintų Audito išvadų ir korupcijos liūno. Neabejoju, kad jei yra nors kiek noro sutvarkyti sritį, mus palaikys. Jei nėra to noro, o yra kažkokie kiti tikslai… – išvadas darykit patys.

  1. Tomas Juozapavičius

   Spaudžiu dešnę. Man patinka tokio turinio komentarai – iškart matyti išprusimas ir gyvenimo dėsniu suvokimas. Stebiu atsiranda kartais žmonių, kurie prie monitoriaus mygtukus spauzdami geriau viską supranta nei dauguma besimalanti nūdienos realijose :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to Top